• 1240 Park Avenue, NYC, USA 256323
  • Free Consult+ (007) 548 58 5400
  • Mon - Sat : 10:00AM - 7:00PM

Admin

На Сумщині поліцейські вилучили наркотиків на 55 мільйонів гривень

clock10-го грудня 2021, 17:33clock325

Слідчими слідчого управління ГУНП в Сумської області спільно з оперативними працівниками управління стратегічних розслідувань в Сумської області ДСР НП України, під процесуальним керівництвом Сумської обласної прокуратури, викрито протиправну діяльність групи осіб, які вирощували та зберігали особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс на території міста Глухів.

У ході слідства встановлено, що на початку 2021 року учасники групи, шляхом маскування під легальну виробничу діяльність, організували на території державного підприємства у місті Глухів процес вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу канабіс. Для цього вони використовували спеціальні лампи освітлювання та індивідуальний  крапельний полив.

Вчора співробітниками слідчого управління ГУНП в Сумській області та оперативниками УСР в Сумській області із залученням працівників спецпідрозділу «КОРД» ГУНП, спеціалістів криміналістів ГУНП в Сумській області, інспектора відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції НП України було проведено 13 обшуків на території Сумської та Київської областей у приміщеннях, де здійснювалось вирощування та зберігання наркотичного засобу, за місцями мешкання осіб, що можуть мати причетність до вчинення злочину, за їхніми робочими місцями та в транспортних засобах.

За результатами обшуків правоохоронці вилучили 72 кущі конопель, згорток з насінням конопель, мобільні телефони, документацію, грошові кошти, «чорнові» записи, системний блок, ноутбук, банківські картки.   

Наразі завершився ще один обшук, в ході якого у складському приміщенні виявлено 1554 поліетиленових мішків та коробок з речовиною рослинного походження, зовні схожою на канабіс. Вага кожного з них від 5,5 кг до 60 кг. Вартість вилученого за цінами «чорного» ринку складає більше 55 мільйонів гривень.

Вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), ч. 3 ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту), ч. 2 ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.  Слідчі дії тривають.

Відділ комунікації поліції Сумської області
поліція

За підготовку до вбивства людини на центральному проспекті м. Дніпра поліцейські затримали 45-річного чоловіка

Затриманий встановив в багажному відділенні автомобіля «Opel» автомат Калашникова та пристосував його для здійснення дистанційних пострілів. Напад готувався на потерпілого, у якого з підозрюваним виникли боргові зобов’язання. 

Нагадаємо: 8 грудня на лінію «102» надійшло повідомлення, що біля одного з будинків на проспекті Дмитра Яворницького чути постріли, після чого загорівся автомобіль «Opel Astra». На місце події одразу виїхали співробітники поліції. Після гасіння поліцейські виявили у багажнику автомат «АК-74», патрони, стріляні гільзи, обгорілі дроти з фрагментом мобільного телефону, фрагменти електронного механізму, автомобільні номери та інші речові докази. Вилучені предмети  направили на експертизу.

Для розкриття злочину слідчі обласної поліції спільно з оперативниками управління карного розшуку ГУНП та Департаменту карного розшуку під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури провели масштабну слідчо-розшукову роботу. Були опитані десятки свідків, опрацьовані відео з камер спостереження та проведені слідчі заходи.

В результаті правоохоронці затримали 45-річного чоловіка, який готував вбивство місцевого мешканця. Затриманий встановив в багажному відділенні автомобіля «Opel» автомат Калашникова та пристосував його для здійснення дистанційних пострілів. 

Це був складний механізм, який складався з пристрою для пристрілки вогнепальної зброї, на якому був закріплений автомат Калашникова, та механізм самознищення. За допомогою лазерної указки було встановлено ціль для пострілів. У день злочину підозрюваний здійснив телефонний дзвінок на електронний пристрій, який привів у дію вказаний механізм. 

10 грудня поліцейські провели обшук за місцем мешкання 45-річного фігуранта.  У чоловіка виявили пістолет, майже 100 патронів калібру 5.45 мм, мобільні телефони, радіозасоби зв’язку, саморобні пристрої з дротами та інші речові докази.

Наразі затриманому вручено повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 115 (готування до скоєння умисного вбивства) Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без права внесення застави.

Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області

хакеры Украина

Кіберполіція викрила хакерське угруповання у розповсюдженні вірусу-шифрувальника та нанесенні іноземним компаніям пів мільярда доларів збитків

За допомогою шкідливої програми-вимагача “Clop” фігуранти криптували дані, що знаходилася на інформаційних носіях компаній у Республіці Кореї та США. Надалі за відновлення доступу вимагали гроші.
 
Хакерське угруповання викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції. Викриття зловмисників відбулося в рамках міжнародної операції за сприяння та координації Інтерполу (IGCI) та спільно з працівниками правоохоронних органів з Республіки Корея та США.

Зловмисники були викриті в рамках міжнародної операції,

Встановлено, що шестеро фігурантів здійснювали атаки шкідливого програмного забезпечення типу “Ransomware” на сервери американських та корейських компаній. За дешифрування даних вимагали «викуп», а в разі несплати — погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих.

Так, у 2019 році вірусом-шифрувальником “Clop” атакували чотири корейські компанії, в результаті – було заблоковано 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників. Хакери розсилали електронні листи зі шкідливим файлом на скриньки працівників компаній. Після відкриття зараженого файлу програма послідовно завантажувала додаткові програми із сервера розподілу та здійснювала повне зараження комп’ютерів жертв віддаленою керованою програмою “Flawed Ammyy RAT”. 

Використовуючи віддалений доступ, фігуранти активували шкідливе програмне забезпечення “Сobalt Strike”, яке надавало інформацію щодо вразливостей заражених серверів для подальшого їхнього захоплення. За дешифровку інформації зловмисники отримали «викуп» у криптовалюті. 

У 2021 році фігуранти здійснили атаку та зашифрували персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії. 

На відміну від загальних атак-вимагачів, що шифрують велику кількість невстановлених персональних комп’ютерів та серверів, – це атака APT (Advanced Persistent Threat), вона націлена на комп’ютерну мережу конкретної жертви та заражає всю систему за допомогою програми-вимагача. 

Загальна сума збитків сягає 500 мільйонів доларів. 

Спільними зусиллями правоохоронців вдалося припинити роботу інфраструктури, з якої здійснюється розповсюдження вірусу, та заблокувати канали легалізації криптовалюти, отриманої злочинним шляхом. 

Правоохоронці провели 21 обшук у столиці та на Київщині, в оселях фігурантів та в їхніх автівках. До проведення обшуків було залучено підрозділ Тактико-оперативного реагування патрульної поліції.  Вилучено комп’ютерну техніку, автівки та близько 5 мільйонів гривень готівкою. На майно зловмисників накладено арешт.
 
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Фігурантам загрожує до восьми років ув’язнення. Слідчі дії тривають. 

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора України. 


Департамент кіберполіції Національної поліції України

В Одессе на Объездной дороге патрульные попытались остановить автомобиль BMW

https://youtu.be/0BgaVmJ2bjg

На Объездной дороге патрульные попытались остановить автомобиль BMW, который ехал с нарушениями ПДД. На требование инспекторов об остановке водитель не отреагировал и продолжил ехать в направлении поселка Котовского. Патрульные поехали за нарушителем. Он продолжал игнорировать требования остановиться и протаранил служебный Prius Автомобиль создавал аварийные ситуации и опасность для водителей и пешеходов. Полицейские были вынуждены стрелять в колесо BMW. Только после этого 30-летнего нарушителя задержали. 🍻 Он был пьян — Драгер показал 2,13 промилле

Туреччина оголосила в міжнародний розшук засновника криптовалютної біржі Thodex Фарука Фатих

image

Генпрокуратура Турции объявила в международный розыск основателя криптовалютной биржи Thodex Фарука Фатиха Озера. Он сбежал из страны, забрав $2 млрд средств инвесторов.

В среду, 21 апреля, администрация стамбульской биржи криптовалют опубликовала сообщение о временной приостановке торгов сроком на пять дней. Отмечалось, что причиной тому стала техническая проблема с транзакциями, якобы возникшая из-за совершившегося некоторое время назад «хакерского инцидента». Владельцы активов компании экстренно попытались вывести оттуда свои финансовые средства. При этом Озер не отвечал на звонки и письма клиентов и журналистов. Позже СМИ опубликовали его фото из аэропорта и сообщили, что он покинул родину и теперь находится в Тиране — столице Албании. 22 апреля биржа объявила, что ей не хватает финансового обеспечения для продолжения операций. В четверг Thodex опубликовала заявление Озера, в котором он пообещал вернуть деньги инвесторам и после этого вернуться в Турцию, чтобы ответить перед законом.

В пятницу турецкая полиция начала рейды в восьми различных городах, включая Стамбул, где они произвели обыск в штаб-квартире компании и изъяли компьютеры и цифровые материалы. Официальные лица также заморозили банковские счета Озера. Сам бизнесмен назвал выдвинутые против него обвинения «безосновательными» и сказал, что находится в Албании для рабочих встреч.

Прокуратура начала расследование 22 апреля, после того как в СМИ появились первые сообщения о бегстве бизнесмена. По делу были задержаны 62 подозреваемых, еще 16 разыскивают, сообщает Anadolu. По нескольким адресам, связанным с компанией, в частности в штаб-квартире Thodex, прошли обыски.Thodex внезапно остановила торги 21 апреля. 

Thodex — турецкая криптовалютная биржа, основанная в 2017 году. Количество активных пользователей площадки — 390 тысяч человек. По данным Coinmarketcap, объем торгов на криптобирже в последний день работы составил $583 млн.

НАБУ оголосило в розшук Ігоря Гладковського

ІГОР ГЛАДКОВСЬКИЙ. СКРІНШОТ ІЗ ВІДЕО

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук підозрюваного у справі “Оптимумспецдеталі” Ігоря Гладковського.

Про це в четвер, 22 квітня, інформує пресслужба НАБУ.

“Одного з восьми підозрюваних у справі “Оптимумспецдеталі” оголошено у розшук”, – йдеться у повідомленні.

Під повідомленням НАБУ опубліковано фотографію Ігоря Гладковського — сина колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського з написом: “НАБУ розшукує Гладковського Ігоря Олеговича”.

Таке рішення постановив детектив 21 квітня 2021 року. У відомстві вказують, що слідство має достатні підстави вважати, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

У НАБУ нагадали, що у грудні 2020 року йому відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акту до суду.

Рішенням суду його обмежили в ознайомленні з матеріалами до 15 квітня 2021 року, відтак він вже не мав можливості затягувати досудове розслідування.

Гладковського викликали до САП на 16 квітня та, у зв’язку з неявкою, повторно на 20 та 21 квітня для отримання копії обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування. Однак він тричі не з’явився.

За даними слідства, зусиллями підозрюваного у 2015-2017 рр. ТОВ “Оптимумспецдеталь” отримувало преференції під час укладення договорів та розрахунків з підприємствами “Укроборонпрому”.

За це особа мала вигоду, яка, за домовленостями, повинна була становити 50% від загальної суми незаконно отриманого прибутку учасників схеми. У такий спосіб лише за одним договором обвинувачений отримав 950 тис. грн неправомірної вигоди. Дії особи кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (“Зловживання впливом”).

25 лютого 2019 року команда журналістських розслідувань Bihus.Info представила сюжет, у якому стверджується, що Ігор Гладковський, син Олега Гладковського, разом із Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою у 2015-2016 роках через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам із системи “Укроборонпрому” деталі й комплектуючі контрабандою з Росії, а також деталі з українських військових частин за цінами, завищеними у два-чотири рази. За даними журналістів, обсяг розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Денис Бігус зазначив, що частиною їхнього розслідування стали матеріали, які на адресу редакції надіслав електронною поштою невідомий відправник. Цей файл зокрема включає листування фігурантів справи.

Автори розслідування стверджують, що до корупційних операцій причетні зокрема заступник секретаря РНБО Олег Гладковський (колишнє прізвище Свинарчук), який раніше був бізнес-партнером Петра Порошенка, екс-керівник “Укрспецекпорту” – голова держконцерну “Укроборонпром” Павло Букін, директори підприємств та інші посадові особи держконцерну.

У програмі також зазначено, що операції організовували через три основні фірми-прокладки, зокрема ТОВ “Оптимумспецдеталь”. Однією з прокладок нібито був завод “Кузня на Рибальському”, що належав на той момент Петру Порошенкові.

Ігор Гладковський заявив, що подасть до суду на авторів фільму. Він попросив тимчасово призупинити його повноваження на посаді, і за рішенням Порошенка Гладковський був тимчасово відсторонений.
Тодішній президент закликав антикорупційні органи неупереджено розслідувати факти опублікованих корупційних скандалів в оборонному секторі.

Водночас у підозрі, оголошеній Гладковському 18 жовтня 2019 року, не згадуються моменти з розслідування Бігуса.

НАБУ закончило расследование по делу о $800 тысячах взятки для главы ФГИ

НАБУ и САП закончили расследование по факту предоставления 800 тысяч долларов США неправомерной выгоды председателю Фонда государственного имущества Украины. 26 февраля 2021 прокуроры направили в суд составленный детективами обвинительный акт в отношении лица, пытавшегося подкупить чиновника.

Об этом сообщили в пресс-центре Национального антикоррупционного бюро Украины.

Действия обвиняемого квалифицированы по части 4 статьи 369 («Предложение, обещание или предоставление неправомерной выгоды должностному лицу») Уголовного кодекса Украины.

По данным следствия, обвиняемый планировал предоставить председателю Фонда госимущества неправомерную выгоду в размере 800 тысяч долларо США, из которых: 200 тысяч долларов США — за пролонгацию действия договора между частным предприятием и одним из акционерных обществ с долей государственной собственности, находящейся в ведении ФГИУ; 500 тысяч долларов — за назначение на должность председателя правления того же акционерного общества; 100 тысяч долларов — за назначение на должность председателя правления еще одного акционерного общества с долей государственной собственности, находящейся в ведении ФГИУ.

Расследование указанных фактов детективы НАБУ осуществляли с июня 2020 года. Личность разоблачили 9 июля 2020 «на горячем» и задержали сразу после передачи им первой части неправомерной выгоды в 200 тысяч долларов. 10 июля фигуранту сообщили о подозрении.

Также сообщалось, что это взятку главе Фонда Госимущества опять давали за назначение директора «Одесского припортового завода». Это была вторая попытка подкупа председателя ФГИУ Дмитрия Сенниченко – ранее ему предлагали 5 миллионов долларов за назначение директора «Одесского припортового завода».

Еще напомним, как главе ФГИ давали взятку в третий раз – 8 декабря сотрудники НАБУ задержалибывшего сотрудника «Николаевоблэнерго», который предлагал Сенниченко 100 тысяч долларов США за назначение на должность руководителя этого предприятия. Кроме того, после назначения он обещал ежемесячно платить часть «теневого» дохода – 200 тысяч долларов США. На следующий день ему вручили подозрение в совершении преступления, предусмотренного частью 4 статьи 369 Уголовного кодекса Украины. Потом суд избрал подозреваемому меру пресечения в виде содержания под стражей с возможностью выйти из СИЗО под залог в 2,8 миллиона гривен.

Позже стало известно, что бывший топ-менеджер «Николаевоблэнерго» Дмитрий Бабич планировал в случае назначение на должность руководителя получать незаконную прибыль за счет «скрутки» счетчиков крупных предприятий, собирать дань за подключение юрлиц к сети, а также за счет кредитадля предприятия от правительства Дании.

Одесский налоговик рассказал об огромных взятках: в месяц собирал по $50 тыс.

В Одессе начальник одного из управления областной налоговой службы Дмитрий Анголюк во время разговора, который сняли на видеокамеру, сознался, что лично собирает «дань» с бизнеса в размере около 50 тыс. долларов в месяц. Из них 10 тыс. он оставляет себе, а остальное отдает начальству.

Видео с разговором налоговика опубликовало издание «Думская». «С начала года возмещено «живым» предприятиям около 90 миллионов. Средняя ставка – 5%. За 6-7 месяцев моей работы каждый месяц возмещалось по 200 миллионов», – говорит налоговик.

По словам Анголюка, «белый» НДС формируется за счет схем с покупкой продукции. Он лично неоднократно ездил в офисы компаний и предлагал такие «услуги». После завершения процедуры он получал взятку, которую передавал начальству – якобы в руки главе областной налоговой Юлии Шадевской.

«В последний раз встретился с представителем «Сит-авто» прямо у налоговой. Получил пакет 20 тысяч, взял в руки и ушел, – говорит Анголюк. – Чаще всего деньги передаю Юлии не в кабинете, в кабинете было всего пару раз. Чаще всего по дороге где-то в ее машине. В последний раз передал 30-40 тысяч, но это мелочи».

В то время как Анголюк ежемесячно получает «зарплату» в 10 тыс. долларов, его руководительница якобы в конвертах получает до 200 тыс. долларов.

Как ранее писал OBOZREVATEL, в Украине действующую начальницу Государственной налоговой службы в Одесской области Юлию Шадевскую заподозрили в коррупции на прежнем месте работы на Одесской таможне. Однако в ГНС не спешат реагировать на скандал и принимать кадровые решения.

У Рівному затримали посадовця ДСНС, який вів бухгалтерію хабарів

Посадовець розписував, коли і від кого отримував та мав отримати хабарі 

У Рівному на хабарі затримали начальника управління запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС у Рівненській області. Про це йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора. 

За даними слідства, посадовець вимагав від підприємця хабар у розмірі 10 тисяч гривень, аби не вживати проти нього заходи адміністративно-правового характеру, сприяти у видачі дозвільних документів у сфері протипожежної безпеки та безперешкодному веденні господарської діяльності. 

Окрім цього під час обшуку у службовця знайшли чорнові записи, в яких він вказував коли, від кого отримував та планував отримати неправомірну вигоду. Зокрема за березень цього року була вказана 31 особа. За 4 дні березня посадовець отримав від 28 осіб хабар на 35, 5 тисяч гривень. Також ще 3 тисячі планував отримати від 4 осіб. 

Наразі проводяться слідчі дії, вирішується питання про повідомлення службовцю про підозру. 

Як відомо з відкритих даних, посаду начальника управління запобігання НС займає Віктор Сульжик.

НАБУ завершило розслідування справи про хабар «слуги народу» Юрченка

Національне антикорупційне бюро відкрило народному депутату від «Слуги Народу» Олександру Юрченку матеріали справи, у якій його підозрюють у хабарництві.

Про це повідомляє пресслужба Бюро.

Це означає, що детективи завершили розслідування й тепер Юрченко та його захисники повинні ознайомитися з матеріалами.

Так, за даними слідства, організована група використовувала законні повноваження депутата для отримання неправомірної вигоди. Аби викрити її, НАБУ провело спецоперацію, у межах якої детектив під прикриттям виконував роль представника іноземної промислової компанії.

«Познайомившись з одним з учасників угруповання, детектив повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є ухвалення низки законодавчих ініціатив щодо надання підприємствам, які здійснюють утилізацію сміття, «зеленого тарифу» на продаж електроенергії та іншого нормативного регулювання діяльності підприємства», — ідеться в повідомленні.

Як кажуть у НАБУ, після цього детектива познайомили із самим Юрченком. Під час наступних зустрічей депутат попросив «інвестора» передати йому через посередника 13 тисяч доларів хабаря за внесення пропозицій до проєкту закону «Про управління відходами» та надалі ще 200 тисяч для підкупу народних депутатів — членів профільного комітету Ради.

«На початку серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати наступну частину коштів», — кажуть у Бюро.

Однак надалі відомство було змушене припинити операцію, бо «учасники злочину були проінформовані про документування їхньої діяльності, одночасно змінивши мобільні номери та термінали мобільного зв’язку».

У САП додали, що слідство зібрало достатньо доказів, щоб передати справу до суду.

Що за справа?

Співробітники НАБУ спіймали на великому хабарі помічника депутата Юрченка. Самого парламентаря вважають причетним до злочинної схеми. Правоохоронці кажуть, що депутат попросив дати йому 13 тисяч доларів хабаря за внесення пропозицій до законопроєкту щодо переробки твердих побутових відходів. У майбутньому до цієї суми мали додати ще 200 тисяч доларів для підкупу народних депутатів, членів комітету.

Спочатку генпрокурорка Ірина Венедіктова відмовлялася підписати документи щодо справи Юрченка, мовляв, підстав недостатньо. На виступі 15 вересня з трибуни Верховної Ради щодо цієї ситуації вона заявила, що Національне антикорупційне бюро надало їй до 14 вересня лише лист і чернетку без матеріалів, що могли б довести «факт використання службового становища для одержання неправомірної вигоди». У НАБУ виступ генпрокурорки назвали «маніпулятивним», а вже за деякий час вона все-таки підписала документи.

Вищий антикорупційний суд 21 вересня відправив Юрченка в СІЗО до 9 листопада з альтернативою застави розміром 3 мільйони гривень. Потім за нього внесли заставу, як сказав сам нардеп, зробили це «небайдужі до екології люди».

Хто такий Юрченко?

Олександр Юрченко раніше очолював Київську міську організацію партії «УКРОП» у 211-му окрузі столиці (Голосіївський район Києва). До парламенту Юрченко потрапив, перейшовши до партії «Слуга Народу». Його, як і ще десяток депутатів, вважають людьми Ігоря Коломойського у Верховній Раді через попередній політичний і бізнесовий зв’язок з олігархом. У зв’язку з обвинуваченнями в корупції Юрченко написав заяву про вихід із президентської фракції «Слуга Народу».

Президент Володимир Зеленський уже пообіцяв, що Юрченко «обов’язково сяде».