• 1240 Park Avenue, NYC, USA 256323
  • Free Consult+ (007) 548 58 5400
  • Mon - Sat : 10:00AM - 7:00PM

Category: Без рубрики

На Сумщині поліцейські вилучили наркотиків на 55 мільйонів гривень

clock10-го грудня 2021, 17:33clock325

Слідчими слідчого управління ГУНП в Сумської області спільно з оперативними працівниками управління стратегічних розслідувань в Сумської області ДСР НП України, під процесуальним керівництвом Сумської обласної прокуратури, викрито протиправну діяльність групи осіб, які вирощували та зберігали особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс на території міста Глухів.

У ході слідства встановлено, що на початку 2021 року учасники групи, шляхом маскування під легальну виробничу діяльність, організували на території державного підприємства у місті Глухів процес вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу канабіс. Для цього вони використовували спеціальні лампи освітлювання та індивідуальний  крапельний полив.

Вчора співробітниками слідчого управління ГУНП в Сумській області та оперативниками УСР в Сумській області із залученням працівників спецпідрозділу «КОРД» ГУНП, спеціалістів криміналістів ГУНП в Сумській області, інспектора відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції НП України було проведено 13 обшуків на території Сумської та Київської областей у приміщеннях, де здійснювалось вирощування та зберігання наркотичного засобу, за місцями мешкання осіб, що можуть мати причетність до вчинення злочину, за їхніми робочими місцями та в транспортних засобах.

За результатами обшуків правоохоронці вилучили 72 кущі конопель, згорток з насінням конопель, мобільні телефони, документацію, грошові кошти, «чорнові» записи, системний блок, ноутбук, банківські картки.   

Наразі завершився ще один обшук, в ході якого у складському приміщенні виявлено 1554 поліетиленових мішків та коробок з речовиною рослинного походження, зовні схожою на канабіс. Вага кожного з них від 5,5 кг до 60 кг. Вартість вилученого за цінами «чорного» ринку складає більше 55 мільйонів гривень.

Вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), ч. 3 ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту), ч. 2 ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.  Слідчі дії тривають.

Відділ комунікації поліції Сумської області
поліція

За підготовку до вбивства людини на центральному проспекті м. Дніпра поліцейські затримали 45-річного чоловіка

Затриманий встановив в багажному відділенні автомобіля «Opel» автомат Калашникова та пристосував його для здійснення дистанційних пострілів. Напад готувався на потерпілого, у якого з підозрюваним виникли боргові зобов’язання. 

Нагадаємо: 8 грудня на лінію «102» надійшло повідомлення, що біля одного з будинків на проспекті Дмитра Яворницького чути постріли, після чого загорівся автомобіль «Opel Astra». На місце події одразу виїхали співробітники поліції. Після гасіння поліцейські виявили у багажнику автомат «АК-74», патрони, стріляні гільзи, обгорілі дроти з фрагментом мобільного телефону, фрагменти електронного механізму, автомобільні номери та інші речові докази. Вилучені предмети  направили на експертизу.

Для розкриття злочину слідчі обласної поліції спільно з оперативниками управління карного розшуку ГУНП та Департаменту карного розшуку під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури провели масштабну слідчо-розшукову роботу. Були опитані десятки свідків, опрацьовані відео з камер спостереження та проведені слідчі заходи.

В результаті правоохоронці затримали 45-річного чоловіка, який готував вбивство місцевого мешканця. Затриманий встановив в багажному відділенні автомобіля «Opel» автомат Калашникова та пристосував його для здійснення дистанційних пострілів. 

Це був складний механізм, який складався з пристрою для пристрілки вогнепальної зброї, на якому був закріплений автомат Калашникова, та механізм самознищення. За допомогою лазерної указки було встановлено ціль для пострілів. У день злочину підозрюваний здійснив телефонний дзвінок на електронний пристрій, який привів у дію вказаний механізм. 

10 грудня поліцейські провели обшук за місцем мешкання 45-річного фігуранта.  У чоловіка виявили пістолет, майже 100 патронів калібру 5.45 мм, мобільні телефони, радіозасоби зв’язку, саморобні пристрої з дротами та інші речові докази.

Наразі затриманому вручено повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 115 (готування до скоєння умисного вбивства) Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без права внесення застави.

Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області

хакеры Украина

Кіберполіція викрила хакерське угруповання у розповсюдженні вірусу-шифрувальника та нанесенні іноземним компаніям пів мільярда доларів збитків

За допомогою шкідливої програми-вимагача “Clop” фігуранти криптували дані, що знаходилася на інформаційних носіях компаній у Республіці Кореї та США. Надалі за відновлення доступу вимагали гроші.
 
Хакерське угруповання викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції. Викриття зловмисників відбулося в рамках міжнародної операції за сприяння та координації Інтерполу (IGCI) та спільно з працівниками правоохоронних органів з Республіки Корея та США.

Зловмисники були викриті в рамках міжнародної операції,

Встановлено, що шестеро фігурантів здійснювали атаки шкідливого програмного забезпечення типу “Ransomware” на сервери американських та корейських компаній. За дешифрування даних вимагали «викуп», а в разі несплати — погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих.

Так, у 2019 році вірусом-шифрувальником “Clop” атакували чотири корейські компанії, в результаті – було заблоковано 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників. Хакери розсилали електронні листи зі шкідливим файлом на скриньки працівників компаній. Після відкриття зараженого файлу програма послідовно завантажувала додаткові програми із сервера розподілу та здійснювала повне зараження комп’ютерів жертв віддаленою керованою програмою “Flawed Ammyy RAT”. 

Використовуючи віддалений доступ, фігуранти активували шкідливе програмне забезпечення “Сobalt Strike”, яке надавало інформацію щодо вразливостей заражених серверів для подальшого їхнього захоплення. За дешифровку інформації зловмисники отримали «викуп» у криптовалюті. 

У 2021 році фігуранти здійснили атаку та зашифрували персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії. 

На відміну від загальних атак-вимагачів, що шифрують велику кількість невстановлених персональних комп’ютерів та серверів, – це атака APT (Advanced Persistent Threat), вона націлена на комп’ютерну мережу конкретної жертви та заражає всю систему за допомогою програми-вимагача. 

Загальна сума збитків сягає 500 мільйонів доларів. 

Спільними зусиллями правоохоронців вдалося припинити роботу інфраструктури, з якої здійснюється розповсюдження вірусу, та заблокувати канали легалізації криптовалюти, отриманої злочинним шляхом. 

Правоохоронці провели 21 обшук у столиці та на Київщині, в оселях фігурантів та в їхніх автівках. До проведення обшуків було залучено підрозділ Тактико-оперативного реагування патрульної поліції.  Вилучено комп’ютерну техніку, автівки та близько 5 мільйонів гривень готівкою. На майно зловмисників накладено арешт.
 
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Фігурантам загрожує до восьми років ув’язнення. Слідчі дії тривають. 

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора України. 


Департамент кіберполіції Національної поліції України

Партія кокаїну з Еквадору на 4 млн дол США – на Одещині попереджено збут контрабандних наркотиків

За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури попереджено розповсюдження 20 кг кокаїну, контрабандою переміщеного в Україну (ч. 3 ст. 305 КК України). 

За даними слідства, наркотичний засіб прибув з Республіки Еквадор у контейнері з бананами, прихований у рефрижераторі у 20 брикетах. Вартість вилученої партії кокаїну на «чорному ринку» складає близько 4 млн дол США.

Виявили прихований від митного контролю наркотичний засіб прокурори спільно зі слідчими управління СБУ в Одеській області за оперативного супроводу співробітників Південного регіонального управління ДПС України. 

Наразі проводяться невідкладні слідчі дії, направлені на встановлення осіб, причетних до злочину.

Спроба шахрайського заволодіння 500 тис доларів США, прикриваючись нібито знайомством з керівництвом Офісу Генпрокурора

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора затримано двох мешканців Києва, які шляхом обману та зловживання довірою намагались заволодіти грошовими коштами особи у розмірі 500 тис доларів США (ч. 4 ст. 190 КК України).

За даними слідства, вони пообіцяли представнику іноземної компанії сприяти в активізації розслідування у кримінальному провадженні, в якому підприємство є потерпілим, а також відшкодуванні завданих збитків та притягненні винних до відповідальності. При цьому запевнили представника про нібито особисті зв’язки з керівництвом Офісу Генерального прокурора, що не відповідало дійсності.

Правоохоронці затримали їх під час одержання частини суми – 250 тис доларів США.

Наразі тривають слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжного заходу.

Викрито осіб прокурорами спільно зі слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань, за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Офіс Генерального прокурора

В Одесі поліція викрила шахрайський call-центр. ВІДЕО

Оператори обдзвонювали потенційних вкладників фінансів у ринок криптовалюти. Після чого, замість того аби конвертувати чужі гривні у біткоїни, шахраї привласнювали гроші вкладників. Також у цьому випуску «Шахрай.UA» ви дізнаєтесь про викриття шахраїв у Вінницькій області та на Чернігівщині.

Под Одессой собака нашла 50 кг кокаина

Во время проверки контейнера с бананами, который прибыл из Латинской Америки в порт «Южный», таможенники обнаружили 50 кг кокаина.

Как сообщили в пресс-службе ведомства, во время сканирования контейнера с грузом бананов таможенники обратили внимание на нетипичные плотности в конструкционных люках.

После демонтажа сервисных окон доступа к рефрижератору выяснилось, что в технических полостях находилось 45 пакетов общим весом брутто 50 кг 812 г.

Экспресс-тест подтвердил, что это кокаин. На наркотик также сработала служебная собака Боцман.

На теневом рынке стоимость изъятого кокаина составляет до $10 млн.

Через Одесу хотіли перевезти 750 кг «наркотиків ІДІЛу»

Служба безпеки України блокувала в Одесі транзит 750 кілограмів психотропної речовини каптагон.

Деталі: У службі розповіли, що каптагон відомий як «бойовий наркотик Ісламської держави».

На чорному ринку така кількість наркотику оцінюється у понад 30 мільйонів доларів.

Співробітники СБУ затримали фігурантів – двох мешканців Одеси і Львова: одного під час спроби вильоту із Одеси, другого ‒ за місцем проживання. Справу відкрито за статтею «Контрабанда наркотичних засобів», ч. 3 ст. 305 Кримінального кодексу України.

Дослівно: «Вони (зловмисники – ред.) замовили психотроп в одній з країн Середземноморського басейну. Співробітники СБУ задокументували, що товар на початку вересня прибув до морського порту «Південний», де був прихований в контейнері із солодощами, та контролювали всі дії зловмисників.

Потім наркоділки перемістили вантаж у складське приміщення. Для переправлення каптагону до однієї з країн Перської затоки вони придбали партію кукурудзяного крохмалю, в який приховали пакунки з психотропом. Два контейнери з наркотиками зловмисники доставили до Одеського морського порту».

Головний підозрюваний Олександр Седлецкий — відомий одеський спортсмен.

Атеїзм — це небезпечно. Володимир Гроза


Останнім часом почастилися погрози в сторону критиків священнослужителів, та релігійних закладів в Україні. 

«Все почалось, коли під час карантину, цілі конфесіі наражали на небезпеку не тільки своїх прихожан, а все суспільство.

Деякі організації почали відкрито звинувачувати церкву в безвідповідальної поведінці» — каже політтехнолог, та голова «Церкви атеїзму», Володимир Гроза.

Володимир Гроза. Голова Церкви Атеїзму

Такі сміливі заяви, та критика в сторону церкви, не пройшли повз уваги «віруючих» та деяких священнослужителів.

Особливо активно вони почали писати у соціальних мережах. Крім того, почали писати та дзвонити на телефон з погрозами.

» Взагалі, до атеїстів відносяться дуже погано. Якщо ти не релігійна людина, у нашому суспільстві, це як клемо. Хоча в Україні проживають більше 4 000 000 атеїстів. І це, дійсно багато!

Вся справа в тому, що атеїсти нічого/нікого не захищають, та їх ніхто не об’єднує.

В релігіях як і в політиці — якщо нема грошей, то це не цікаво.»

Голова «Церкви Атеїзму» — Володимир Гроза.

У Южному затримали 112 кг кокаїну.

Днями у «Морському порту Південний» оперативні співробітники Державної прикордонної служби України затримали рекордну партію кокаїну. Наркотичні засоби переміщувались в контейнері з вантажем бананів, який прибув на судні з Республіки Еквадор. Завдяки отриманій оперативними співробітниками Державної прикордонної служби України інформації спробу контрабанди наркотичних засобів було припинено. У контейнері оперативні співробітники виявили 100 розфасованих брикетів з кокаїном. Загальна вага наркотичних засобів становить близько 112 кг. Вартість вилучених наркотичних засобів на тіньовому ринку становить понад 17 млн доларів США. Подальші процесуальні дії тривають. Операцію провели оперативні співробітники Держприкордонслужби спільно зі співробітниками Одеської митниці Держмитслужби, УСБУ в Одеській області, групи портового контролю (ССР) та під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області.

Державна прикордонна служба України