• 1240 Park Avenue, NYC, USA 256323
 • Free Consult+ (007) 548 58 5400
 • Mon - Sat : 10:00AM - 7:00PM

Archive: 13.05.2020

«Злочини за погодженням» – «касетний скандал» в управлінні Національної поліції Львівщини

Львівська обласна прокуратура перевіряє, чи вчасно львівська поліція вносить відомості про вчинення кримінальних порушень у Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР). Причиною такої позапланової перевірки став оприлюднений у соцмережі аудіозапис із робочої наради в обласному управлінні поліції, з якого чути, як нібито начальниця обласного слідчого управління Наталія Харченко наказала підлеглим реєструвати злочини лише з її погодження.

Короткий аудіозапис із робочої колегії у Головному управлінні Національної поліції Львівської області оприлюднила віртуальна особа на популярному у місті Лева форумі – «Варта-1». На записі, як можна припустити, звучить голос керівника слідства обласного ГУ Нацполіції Наталії Харченко, призначеної на цю посаду 3 жовтня 2019 року.

Голос, який звучить у записі, дає вказівку слідчим не реєструвати злочини без дозволу.

Наталія Харченко, керівник слідчого управління Нацполіції Львівщини
Наталія Харченко, керівник слідчого управління Нацполіції Львівщини

«Запам’ятайте всі: від завтра все внесення в ЄРДР, починаючи від 125 статті (мова про Кримінальний кодекс України, стаття «Умисне легке тілесне ушкодження» – ред.), закінчуючи трупом, природньою смертю,– виключно за моїм погодженням. Всі почули? Щоб завтра не було, що хтось не почув. Все, що ви будете планувати вносити в ЄРДР, все погоджуєте зі мною. Не може бути така негативна картина, що ви шановні керівники слідства… Вбивства я ще згодна», – такі слова, які, як припускають, належать керівнику слідства, чути на цьому записі.

Манера говорити – наказова.

Громадскість відреагувала на оприлюднений запис і розцінила почуті слова, як «незаконну вказівку приховати злочини і сфальшувати статистику», тобто покращити статистику, як це завжди робилося за радянських часів.

Згідно з Кримінальний процесуальним кодексом України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення – зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Прокуратура зреагувала на аудіозапис

Документ про позапланову перевірку
Документ про позапланову перевірку

Прокурор області Ірина Діденко ініціювала позапланову перевірку обласної поліції щодо дотримання процесуального кодексу, тобто прокурори перевіряють, чи своєчасно і повно поліцейські вносять до ЄРДР відомості про вчинені на території Львівської області злочини.

Також прокуратура має встановити, коли зроблено запис, ком уналежить голос, коли була колегія, а тоді, з огляду на результати, дасть свою оцінку оцінку і визначить чи є кримінальне правопорушення.Орієнтуватися на Закон і права людейІрина Діденко

«Передовсім зазначу, що нова система оцінки роботи правоохоронців, зокрема, поліції має орієнтуватися на Закон і права людей, а не на відомчу статистику», – зауважила прокурор Львівщини Ірина Діденко.

Начальник ГУ Нацполіції у Львівській області Василь Віконський у коментарі Радіо Свобода зауважив, що він позитивно оцінює позапланову перевірку прокуратури, бо результати допоможуть виявити або ж ні ті порушення, які були допущені поліцейськими до його призначення (очолив поліцію Львівщини 4 вересня 2019 року – ред.) або вже під час його керівництва.

На запитання про те, чи впізнав він голос своєї підлеглої Наталії Харченко на оприлюдненому аудіозаписі й чи проводиться службове розслідування – Василь Віконський відповів:Розслідування проводить внутрішня безпека поліціїВасиль Віконський

«Службове розслідування по цьому факту проводить внутрішня безпека поліції Львівщини. Чи це голос мого заступника, чи був змонтований виступ, із якого електронного носія взятий, чи цей текст вирваний – це все будуть вивчати. Якщо буде все доведено, а також те, що є склад злочину у словах керівника слідства, то зрозуміло будуть покарання. По друге, будь-яка відеоселекторна нарада або нарада в керівництва носить внутрішній характер і її оприлюднювати без офіційного дозвілу, якщо люди не запрошені на неї для висвітлення, це порушення внутрішньорозпорядчих нормативних документів. Якщо буде виявлено і доказано, хто незаконним шляхом взяв ці матеріали і їх оприлюднив, а це будь-хто міг проникнути – хакери чи хтось із працівників, то, швидше за все, нестиме кримінальну відповідальність за це.

Слідче управління побудоване так, що начальник слідчого управління області, згідно з функціональними обов’язками, зобов’язана контролювати і не дати можливості вносити неправильну кваліфікацію працівникам слідчого управління. Це її обов’язок. А слова на даному етапі трактують неправильно», – відповів начальник поліції Львівщини Василь Віконський.

Керівник поліції Львівської області Василь Віконський
Керівник поліції Львівської області Василь Віконський

«Вказівка – незаконна»

Як можна у режимі особистого погодження проконтролювати всі внесені у реєстр злочини? Який механізм такого погодження? Це не зрозуміло львівському адвокату, правозахиснику Олегові Мицику.Це перевищення владиОлег Мицик

«З почутого аудіозапису мова йде про те, що керівник слідства говорить «негатив, негатив», тобто іншими словами, що є погіршення показників по кількості закритих справ. Вказівка про погодження внесення до ЄРДР – чітко незаконна. Оскільки узгодження питання внесення відноситься лише до компетенції слідчого.

Це перевищення влади. Її слова могли бути висловлені іншим чином,чи вміють начальники слідчих відділів працювати з людьми, з заявниками, чому допускаєте реєстрацію безглуздих заяв. Заборонити реєстрацію і проводити тільки з її дозволу, так це що? Це вона планує створити цілий відділ і приймати рішення за слідчих,визначати реєструвати чи ні порушення? А оскаржувати у суді чиї дії будуть?», – наголосив Олег Мицик.

У 2019 році суди Львівської області розглянули понад 300 справ зі скаргами людей про те, що не були внесені відомості працівниками поліції. І майже 90% таких позовів суд задовольнив, зобов’язавши поліцію внести відомості в ЄРДР. Адвокат Олег Мицик прогнозує, якщо поліція не вноситиме відомості про злочини в ЄРДР, то суди будуть завалені позовами від громадян.

Вибірковість у внесенні відомостей у реєстр є ні чим іншим як спотворення статистики, вважає громадський діяч, юрист Наталія Шелестак. А також на заяви громадян просто не реагуватимуть, не проводитимуться слідчі дії.Це робиться, щоб приховати кількість злочинівНаталія Шелестак

«Якщо не внесеш в ЄРДР, то слідчий не може проводити допити чи інші слідчі дії. Відбувається недорозслідування справи. Це робиться для того, щоб приховати кількість злочинів. Злочини є, а розкриття не має. Це призводить до того, що в області стан злочинності покращується, бо не внесені відомості в ЄРДР», – вважає Наталія Шелестак.

На її думку, той факт, що інформація із робочої колегії могла вийти зі стін обласного управління, що стався такий собі місцевий «касетний скандал», показує, що всередині поліції ведуться «особистісні війни».

Оскільки далеко не всі працівники задоволені змінами у керівному складі обласного управління і не поділяють методи роботи нового начальника управління і підлеглих, яких він привів.

Радіо Свобода

Скандал в патрульній поліції Чернівців: півсотні поліцейських оголосили про недовіру своєму керівництву

Поліцейські звертатимуться до обласної ради та у внутрішню безпеку України

Чернівецькі патрульні відмовилися виконувати, за їх словами, злочинні накази начальника патрульної поліції Чернівецької області Артура Шкроба. Поліцейські також оголосили недовіру своєму керівнику. Про це на своїй сторінці повідомив громадський активіст Олександр Болтунов. У коментарі журналісту Чернівецького променя поліцейські розповіли, що сьогодні їх не допустили до роботи. Люди кажуть,  що заздалегідь не були попереджені. Прийшли на роботу о 6:20 ранку, де і дізналися, що нібито їх відрядили до іншої роти і тепер вони повинні приступати до роботи зовсім за іншим графіком.
Також копи розповіли про ставлення керівництва до особового складу, який мають намір звільнити:
«Мене викликав командир батальйону і сказав:  «ти не в моїй команді, ти негідник. Я хочу, щоб ти написав рапорт звільнення з посади, а потім взагалі звільнення з роботи. На запитання «чому?» він сказав: «тому, що ти не в моїй команді»», — командир 1 взводу роти №3,  старший лейтенант поліції Вадим Барладян.
Поліцейські стверджують, що звертатимуться до обласної ради та у внутрішню безпеку аби вирішити це питання. Зі слів правоохоронів, так зване, звернення про недовіру підписали 50 невдоволених колег.

Промінь

У Краматорську пораненого внаслідок ДТП водія довелось деблокувати з машини.

На телефон Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на вул. Магістральній у м. Краматорськ.

На місце події негайно виїхали чергові відділення 12-го Державного пожежно-рятувального загону.

На місці ДТП бійці ДСНС з’ясували, що легкова автівка Renault Logan в’їхала в стовп.

В результаті аварії водій був травмований.

Рятувальники за допомогою гідравлічного та шанцевого інструменту деблокували постраждалого та передали його працівникам швидкої медичної допомоги.

За матеріалами прес-служби ДСНС у Донецькій області

На Миколаївщині зіткнулись легковик та вантажівка: двоє загинули, ще двоє госпіталізовані.

На автодорозі М-05 «Київ-Одеса» на 284 км. в напрямку м. Київ сталась дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля Skoda Octavia та вантажівки MAN.

Внаслідок зіткнення два пасажири легковика — мешканці Харьківської та Запорізької областей загинули на місці події, 24–річного водія та ще одного пасажира з тілесними ушкодженнями, також мешканців Харьківщини, доставили до медичного закладу. Водій вантажівки, 47-річний житель Львівської області, не постраждав.

На місці працювали слідчі Слідчого управління, рятувальники, медики та патрульні поліцейські.

Усі обставини автопригоди та її причини встановлюються.

За матеріалами ВК ГУНП у Миколаївській області

На Буковині легковик на чималій швидкості вилетів у кювет, двоє людей поранені.

У селі Глибочок сталася аварія, у результаті якої постраждали двоє людей.

На місці події слідчо-оперативна група встановила, що 33-річна водійка автомобіля «Mazda», виїхавши на зустрічну смугу, не впоралася з керуванням, з’їхала в кювет і допустила перекидання авто.

У результаті ДТП кермувальниця та 34-річний пасажир отримали травми.

Постраждалих медики доправили до лікарні швидкої медичної допомоги для обстеження.

За матеріалами ВК ГУНП у Чернівецькій області

Одеській області залізничний тепловоз розчавив легковий автомобіль

До служби порятунку 101 надійшло повідомлення, що на переїзді біля залізничної станції Дзинілор сталось зіткнення тепловозу з легковим автомобілем.

До місця виклику було негайно спрямовано пожежно-рятувальне відділення 23-ї державної пожежно-рятувальної частини.

Рятувальники встановили, що внаслідок пригоди автомобіль застряг під локомотивом та порушено рух на ділянці колії. 

Працівники ДСНС за допомогою лебідки пожежного автомобіля вилучили легковика з під тепловозу.

Внаслідок ДТП постраждали двоє людей, яких госпіталізовано до лікувального закладу у стані середньої важкості.

За матеріалами прес-служби ДСНС в Одеській області

У ДТП загинули заступник начальника поліції Миколаївщини Сергій Сидоренко та т.в.о начальника УПН ГУНП Володимир Іллічко

08.10.2019

Сьогодні вранці на автодорозі «Херсон — Миколаїв» поблизу с. Шевченкове Вітовського району зіткнулися автомобілі «Тоyота» та «Lexus».

У результаті автопригоди в автомобілі «Тоyота» загинули заступник начальника – начальник кримінальної поліції ГУНП в Миколаївській області полковник поліції Сергій Сидоренко та т.в.о. начальника Управління протидії наркозлочинності ГУНП підполковник поліції Володимир Іллічко, які їхали у напрямку м. Миколаїв.

Водія «Lexus» госпіталізовано.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть кількох осіб). Обставини ДТП з’ясовуються.

МВС

Виктор Янукович

Виктор Янукович

Стаття звинувачення:

СТ.115 Ч.2 П.1 — Умисне вбивство

СТ.115 Ч.2 П.5

СТ.115 Ч.2 П.12

СТ.365 Ч.3 — Перевищення влади

 • Регіон (орган внутрішніх справ):СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
 • Категорія:ОСОБА, ЯКА ПЕРЕХОВУЄТЬСЯ ВІД ОРГАНІВ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
 • Дата зникнення:26.02.2014
 • Місце зникнення:КИЕВСКАЯ, КИЕВ
 • Прізвище:ЯНУКОВИЧ
 • І’мя:ВИКТОР
 • По батькові:ФЕДОРОВИЧ
 • Дата народження:09.07.1950
 • Стать:ЧОЛОВІЧА
 • Запобіжний захід:ТРИМАННЯ ПІД ВАРТОЮ
 • Контактна інформація:СБУ (044) 256-90-07
Александр Янукович

Александр Янукович

Стаття звинувачення:

СТ.366 Ч.2 — Службове підроблення

СТ.212 Ч.3 — Ухилення від сплати податків

СТ.191 Ч.5 — Привласнення, розтрата майна 

СТ.205 Ч.2 — Фіктивне підприємництво

 • Регіон (орган внутрішніх справ):СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
 • Категорія:ОСОБА, ЯКА ПЕРЕХОВУЄТЬСЯ ВІД ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ
 • Дата зникнення:23.02.2014
 • Місце зникнення:КИЕВ
 • Прізвище:ЯНУКОВИЧ
 • І’мя:АЛЕКСАНДР
 • По батькові:ВИКТОРОВИЧ
 • Дата народження:10.07.1973
 • Стать:ЧОЛОВІЧА
 • Запобіжний захід:ТРИМАННЯ ПІД ВАРТОЮ
 • Контактна інформація:СБУ (044) 256-90-07