• 1240 Park Avenue, NYC, USA 256323
  • Free Consult+ (007) 548 58 5400
  • Mon - Sat : 10:00AM - 7:00PM

Category: Корупція

НАБУ закончило расследование по делу о $800 тысячах взятки для главы ФГИ

НАБУ и САП закончили расследование по факту предоставления 800 тысяч долларов США неправомерной выгоды председателю Фонда государственного имущества Украины. 26 февраля 2021 прокуроры направили в суд составленный детективами обвинительный акт в отношении лица, пытавшегося подкупить чиновника.

Об этом сообщили в пресс-центре Национального антикоррупционного бюро Украины.

Действия обвиняемого квалифицированы по части 4 статьи 369 («Предложение, обещание или предоставление неправомерной выгоды должностному лицу») Уголовного кодекса Украины.

По данным следствия, обвиняемый планировал предоставить председателю Фонда госимущества неправомерную выгоду в размере 800 тысяч долларо США, из которых: 200 тысяч долларов США — за пролонгацию действия договора между частным предприятием и одним из акционерных обществ с долей государственной собственности, находящейся в ведении ФГИУ; 500 тысяч долларов — за назначение на должность председателя правления того же акционерного общества; 100 тысяч долларов — за назначение на должность председателя правления еще одного акционерного общества с долей государственной собственности, находящейся в ведении ФГИУ.

Расследование указанных фактов детективы НАБУ осуществляли с июня 2020 года. Личность разоблачили 9 июля 2020 «на горячем» и задержали сразу после передачи им первой части неправомерной выгоды в 200 тысяч долларов. 10 июля фигуранту сообщили о подозрении.

Также сообщалось, что это взятку главе Фонда Госимущества опять давали за назначение директора «Одесского припортового завода». Это была вторая попытка подкупа председателя ФГИУ Дмитрия Сенниченко – ранее ему предлагали 5 миллионов долларов за назначение директора «Одесского припортового завода».

Еще напомним, как главе ФГИ давали взятку в третий раз – 8 декабря сотрудники НАБУ задержалибывшего сотрудника «Николаевоблэнерго», который предлагал Сенниченко 100 тысяч долларов США за назначение на должность руководителя этого предприятия. Кроме того, после назначения он обещал ежемесячно платить часть «теневого» дохода – 200 тысяч долларов США. На следующий день ему вручили подозрение в совершении преступления, предусмотренного частью 4 статьи 369 Уголовного кодекса Украины. Потом суд избрал подозреваемому меру пресечения в виде содержания под стражей с возможностью выйти из СИЗО под залог в 2,8 миллиона гривен.

Позже стало известно, что бывший топ-менеджер «Николаевоблэнерго» Дмитрий Бабич планировал в случае назначение на должность руководителя получать незаконную прибыль за счет «скрутки» счетчиков крупных предприятий, собирать дань за подключение юрлиц к сети, а также за счет кредитадля предприятия от правительства Дании.

Одесский налоговик рассказал об огромных взятках: в месяц собирал по $50 тыс.

В Одессе начальник одного из управления областной налоговой службы Дмитрий Анголюк во время разговора, который сняли на видеокамеру, сознался, что лично собирает «дань» с бизнеса в размере около 50 тыс. долларов в месяц. Из них 10 тыс. он оставляет себе, а остальное отдает начальству.

Видео с разговором налоговика опубликовало издание «Думская». «С начала года возмещено «живым» предприятиям около 90 миллионов. Средняя ставка – 5%. За 6-7 месяцев моей работы каждый месяц возмещалось по 200 миллионов», – говорит налоговик.

По словам Анголюка, «белый» НДС формируется за счет схем с покупкой продукции. Он лично неоднократно ездил в офисы компаний и предлагал такие «услуги». После завершения процедуры он получал взятку, которую передавал начальству – якобы в руки главе областной налоговой Юлии Шадевской.

«В последний раз встретился с представителем «Сит-авто» прямо у налоговой. Получил пакет 20 тысяч, взял в руки и ушел, – говорит Анголюк. – Чаще всего деньги передаю Юлии не в кабинете, в кабинете было всего пару раз. Чаще всего по дороге где-то в ее машине. В последний раз передал 30-40 тысяч, но это мелочи».

В то время как Анголюк ежемесячно получает «зарплату» в 10 тыс. долларов, его руководительница якобы в конвертах получает до 200 тыс. долларов.

Как ранее писал OBOZREVATEL, в Украине действующую начальницу Государственной налоговой службы в Одесской области Юлию Шадевскую заподозрили в коррупции на прежнем месте работы на Одесской таможне. Однако в ГНС не спешат реагировать на скандал и принимать кадровые решения.

У Рівному затримали посадовця ДСНС, який вів бухгалтерію хабарів

Посадовець розписував, коли і від кого отримував та мав отримати хабарі 

У Рівному на хабарі затримали начальника управління запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС у Рівненській області. Про це йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора. 

За даними слідства, посадовець вимагав від підприємця хабар у розмірі 10 тисяч гривень, аби не вживати проти нього заходи адміністративно-правового характеру, сприяти у видачі дозвільних документів у сфері протипожежної безпеки та безперешкодному веденні господарської діяльності. 

Окрім цього під час обшуку у службовця знайшли чорнові записи, в яких він вказував коли, від кого отримував та планував отримати неправомірну вигоду. Зокрема за березень цього року була вказана 31 особа. За 4 дні березня посадовець отримав від 28 осіб хабар на 35, 5 тисяч гривень. Також ще 3 тисячі планував отримати від 4 осіб. 

Наразі проводяться слідчі дії, вирішується питання про повідомлення службовцю про підозру. 

Як відомо з відкритих даних, посаду начальника управління запобігання НС займає Віктор Сульжик.

НАБУ завершило розслідування справи про хабар «слуги народу» Юрченка

Національне антикорупційне бюро відкрило народному депутату від «Слуги Народу» Олександру Юрченку матеріали справи, у якій його підозрюють у хабарництві.

Про це повідомляє пресслужба Бюро.

Це означає, що детективи завершили розслідування й тепер Юрченко та його захисники повинні ознайомитися з матеріалами.

Так, за даними слідства, організована група використовувала законні повноваження депутата для отримання неправомірної вигоди. Аби викрити її, НАБУ провело спецоперацію, у межах якої детектив під прикриттям виконував роль представника іноземної промислової компанії.

«Познайомившись з одним з учасників угруповання, детектив повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є ухвалення низки законодавчих ініціатив щодо надання підприємствам, які здійснюють утилізацію сміття, «зеленого тарифу» на продаж електроенергії та іншого нормативного регулювання діяльності підприємства», — ідеться в повідомленні.

Як кажуть у НАБУ, після цього детектива познайомили із самим Юрченком. Під час наступних зустрічей депутат попросив «інвестора» передати йому через посередника 13 тисяч доларів хабаря за внесення пропозицій до проєкту закону «Про управління відходами» та надалі ще 200 тисяч для підкупу народних депутатів — членів профільного комітету Ради.

«На початку серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати наступну частину коштів», — кажуть у Бюро.

Однак надалі відомство було змушене припинити операцію, бо «учасники злочину були проінформовані про документування їхньої діяльності, одночасно змінивши мобільні номери та термінали мобільного зв’язку».

У САП додали, що слідство зібрало достатньо доказів, щоб передати справу до суду.

Що за справа?

Співробітники НАБУ спіймали на великому хабарі помічника депутата Юрченка. Самого парламентаря вважають причетним до злочинної схеми. Правоохоронці кажуть, що депутат попросив дати йому 13 тисяч доларів хабаря за внесення пропозицій до законопроєкту щодо переробки твердих побутових відходів. У майбутньому до цієї суми мали додати ще 200 тисяч доларів для підкупу народних депутатів, членів комітету.

Спочатку генпрокурорка Ірина Венедіктова відмовлялася підписати документи щодо справи Юрченка, мовляв, підстав недостатньо. На виступі 15 вересня з трибуни Верховної Ради щодо цієї ситуації вона заявила, що Національне антикорупційне бюро надало їй до 14 вересня лише лист і чернетку без матеріалів, що могли б довести «факт використання службового становища для одержання неправомірної вигоди». У НАБУ виступ генпрокурорки назвали «маніпулятивним», а вже за деякий час вона все-таки підписала документи.

Вищий антикорупційний суд 21 вересня відправив Юрченка в СІЗО до 9 листопада з альтернативою застави розміром 3 мільйони гривень. Потім за нього внесли заставу, як сказав сам нардеп, зробили це «небайдужі до екології люди».

Хто такий Юрченко?

Олександр Юрченко раніше очолював Київську міську організацію партії «УКРОП» у 211-му окрузі столиці (Голосіївський район Києва). До парламенту Юрченко потрапив, перейшовши до партії «Слуга Народу». Його, як і ще десяток депутатів, вважають людьми Ігоря Коломойського у Верховній Раді через попередній політичний і бізнесовий зв’язок з олігархом. У зв’язку з обвинуваченнями в корупції Юрченко написав заяву про вихід із президентської фракції «Слуга Народу».

Президент Володимир Зеленський уже пообіцяв, що Юрченко «обов’язково сяде».

На Закарпатті священник і прикордонник організували повітряний канал контрабанди цигарок.

Під час затримання священник Московського патріархату був п`яним.

Прикордонники затримали «на гарячому» групу контрабандистів, у складі якої були їхній колега-прикордонник і священник Московського патріархату.

Зловмисників, за якими спостерігали кілька місяців, застали «на гарячому», коли ті готувались до польоту літальним апаратом типу автожир з метою перевезення сигарет до сусідньої Румунії. Так би мовити, аеродром був розташований на околиці селища Вишково Хустського району на відстані чотирьох кілометрів до кордону.

Пілотом автожиру виявився офіцер Держприкордонслужби. Окрім прикордонника до банди входило ще четверо осіб, усі вони мешканці Хустського району Закарпатської області.

Поблизу місця запланованого зльоту правоохоронці виявили 19 ящиків тютюнових виробів, одну вантажівку та три позашляховики.

СБУ викрила поліцейського

СБУ викрила на Дніпропетровщині злочинну організацію на чолі з начальником міськвідділу поліції

Служба безпеки України припинила протиправну діяльність злочинної організації, яку «очолив» начальник одного з міськвідділів Нацполіції Дніпропетровського регіону.

Начальник спільно з підлеглими штучно завищували показники оперативно-розшукової діяльності. Для цього вони фальсифікували матеріали кримінальних проваджень.

Також вони залякували та катували підозрюваних для отримання «необхідних» показів, фабрикували докази. Потім зловмисники звітували про успішне розслідування неіснуючих злочинів.

За даним фактом розпочато провадження за шістьма стаття Кримінального кодексу України, затримано 7 учасників злочинної організації, у тому числі начальника Павлоградського відділу поліції.

Повідомлено про підозру викритому СБУ на корупції підполковнику поліції з Кіровоградської області

Співробітники Служби безпеки України викрили на корупційному правопорушенні заступника начальника райвідділу ГУ Нацполіції в Кіровоградській області.

За даними слідства, підполковник поліції вимагав від місцевого мешканця одного із райцентрів області неправомірну вигоду. Посадовець обіцяв вплинути на працівників міжрайонного регістраційно-екзаменаційного відділу підробити документи про навчання з присвоєння додаткових категорій водійських прав.

Затримали поліцейського на робочому місці після отримання заключної частини хабара.

Під час обшуків у його робочому кабінеті правоохоронці також виявили понад 56 тисяч доларів США та 7,5 тисяч євро, ймовірно отриманих незаконним шляхом.

У межах кримінального провадження затриманому повідомлено про підозру вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності інших співробітників райвідділу, можливо причетних до незаконних заробітків.

Викриття посадовця проводилось спільно з Теруправлінням ДБР, розташованим у Миколаєві, Управлінням внутрішньої безпеки Нацполіції та під процесуальним керівництвом прокуратури області.-

СБУ

СБУ викрила на хабарах керівника підрозділу райвідділу поліції Одещини

Співробітники Служби безпеки України викрили керівника підрозділу одного із райвідділів Нацполіції Одеської області, причетного до систематичного одержання неправомірної вигоди від власників місць роздрібної торгівлі. За попередньою версією слідства, заступник начальника сектору превенції вимагав від місцевих підприємців кошти за нестворення штучних перешкод у здійсненні комерційної діяльності. «Абонемент» на безперешкодне ведення бізнесу коштував від 2 тисяч гривень на місяць із кожної торговельної точки.    Затримали поліцейського на одній з вулиць обласного центру після отримання 8 тисяч гривень хабара. Раніше оперативники спецслужби задокументували одержання зловмисником такої ж суми за  попередній місяць.    У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення затриманому про підозру.     Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності інших посадовців райвідділу, можливо причетних до протиправної діяльності. Викриття корупційного правопорушення проводилось спільно з Теруправлінням ДБР, розташованим у Миколаєві, під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області.

СБУ

Новини СБУ викрила на хабарі одного з керівників відділення поліції на Львівщині

Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарі одного з керівників Сколівського відділення поліції Стрийського відділу Головного управління Нацполіції у Львівській області. Оперативники спецслужби встановили, що майор поліції вимагав від місцевого жителя шістдесят п’ять тисяч гривень. За вказану суму посадовець обіцяв не притягати чоловіка до відповідальності за сфальсифікованими матеріалами про нібито вчинення дорожньо-транспортної пригоди. В разі несплати грошей поліцейський погрожував громадянину кримінальним переслідуванням.  Правоохоронці затримали поліцейського під час одержання всієї суми неправомірної вигоди. Вирішується питання щодо повідомлення зловмиснику про підозру в скоєнні злочину та обрання міри запобіжного заходу. У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Також перевіряється інформація щодо причетності до протиправної діяльності інших посадовців поліції. Заходи з викриття зловмисника проводились спільно з ДБР під процесуальним керівництвом прокуратури.  

Пресцентр СБ України

СБУ викрила на корупції 112 поліцейських, серед них 18 керівників різних рівнів

Служба безпеки України продовжує системно протидіяти корупції в органах правопорядку.

За матеріалами Головного управління та регіональних підрозділів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю протягом 2019 року було:

  • розпочато 95 кримінальних проваджень щодо співробітників Нацполіції за вчинення злочинів корупційного характеру;
  • повідомлено про підозру у корупційних правопорушеннях 112 поліцейським;
  • звільнено із займаних посад 48 співробітників поліції;
  • засуджено до різних видів та строків покарань 41 поліцейського.

Серед викритих на зловживаннях працівників поліції – 18 керівників різних рівнів: починаючи від заступника начальника відділу. Загалом вони вимагали від громадян 2.5 мільйона у гривневому еквіваленті.

Так начальник одного із територіальних відділів Головного управління Нацполіції столиці за реєстрацію заяви про злочин отримав від потерпілого $15 тисяч.

 

Хабар у $30 тисяч вимагав радник на громадських засадах Міністра внутрішніх справ за припинення досудового розслідування щодо власника мережі столичних ломбардів.

 

Начальник одного з міжрайонних відділів управління протидії наркозлочинності Головного управління Нацполіції в Дніпропетровській області хотів отримати від мешканця обласного центру $20 тисяч за не притягнення його до кримінальної відповідальності за збут наркотичних засобів.

Нещодавно, керівник одного з підрозділів карного розшуку Одеси разом із двома підлеглими вимагали у фігурантів проваджень різні суми неправомірної вигоди за уникнення відповідальності перед законом. Розцінки залежали від кваліфікації злочинів і стартували від $1 до 10 тисяч.

 

Серед викритих на зловживаннях слідчих найбільші хабарі хотіли старший лейтенант відділення Головного управління Нацполіції Львівщини та слідчий Подільського управління Нацполіції столиці, які за «дахування» наркоторгівлі вимагали по $12 та $50 тисяч відповідно.

За останні тижні СБУ викрила на одержанні неправомірної вигоди також кількох слідчих у Києві та на Харківщині.

У столиці Служба затримала старшого слідчого Оболонського управління поліції. Зловмисник вимагав гроші за повернення громадянам автомобілів, вилучених у межах кримінальних проваджень.

 

На корупції «погорів» і слідчий одного з райвідділів Нацполіції Харківщини. За винагороду він обіцяв закрити провадження та не притягувати підозрюваного до кримінальної відповідальності за шахрайство.

  

Дії слідчих кваліфіковані за ч. 3 ст. 368 ККУ. Зловмисникам здійснено повідомлення про підозри.

СБУ