• 1240 Park Avenue, NYC, USA 256323
  • Free Consult+ (007) 548 58 5400
  • Mon - Sat : 10:00AM - 7:00PM

НАБУ завершило розслідування справи про хабар «слуги народу» Юрченка

Мар 7, 2021 Корупція

Національне антикорупційне бюро відкрило народному депутату від «Слуги Народу» Олександру Юрченку матеріали справи, у якій його підозрюють у хабарництві.

Про це повідомляє пресслужба Бюро.

Це означає, що детективи завершили розслідування й тепер Юрченко та його захисники повинні ознайомитися з матеріалами.

Так, за даними слідства, організована група використовувала законні повноваження депутата для отримання неправомірної вигоди. Аби викрити її, НАБУ провело спецоперацію, у межах якої детектив під прикриттям виконував роль представника іноземної промислової компанії.

«Познайомившись з одним з учасників угруповання, детектив повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є ухвалення низки законодавчих ініціатив щодо надання підприємствам, які здійснюють утилізацію сміття, «зеленого тарифу» на продаж електроенергії та іншого нормативного регулювання діяльності підприємства», — ідеться в повідомленні.

Як кажуть у НАБУ, після цього детектива познайомили із самим Юрченком. Під час наступних зустрічей депутат попросив «інвестора» передати йому через посередника 13 тисяч доларів хабаря за внесення пропозицій до проєкту закону «Про управління відходами» та надалі ще 200 тисяч для підкупу народних депутатів — членів профільного комітету Ради.

«На початку серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати наступну частину коштів», — кажуть у Бюро.

Однак надалі відомство було змушене припинити операцію, бо «учасники злочину були проінформовані про документування їхньої діяльності, одночасно змінивши мобільні номери та термінали мобільного зв’язку».

У САП додали, що слідство зібрало достатньо доказів, щоб передати справу до суду.

Що за справа?

Співробітники НАБУ спіймали на великому хабарі помічника депутата Юрченка. Самого парламентаря вважають причетним до злочинної схеми. Правоохоронці кажуть, що депутат попросив дати йому 13 тисяч доларів хабаря за внесення пропозицій до законопроєкту щодо переробки твердих побутових відходів. У майбутньому до цієї суми мали додати ще 200 тисяч доларів для підкупу народних депутатів, членів комітету.

Спочатку генпрокурорка Ірина Венедіктова відмовлялася підписати документи щодо справи Юрченка, мовляв, підстав недостатньо. На виступі 15 вересня з трибуни Верховної Ради щодо цієї ситуації вона заявила, що Національне антикорупційне бюро надало їй до 14 вересня лише лист і чернетку без матеріалів, що могли б довести «факт використання службового становища для одержання неправомірної вигоди». У НАБУ виступ генпрокурорки назвали «маніпулятивним», а вже за деякий час вона все-таки підписала документи.

Вищий антикорупційний суд 21 вересня відправив Юрченка в СІЗО до 9 листопада з альтернативою застави розміром 3 мільйони гривень. Потім за нього внесли заставу, як сказав сам нардеп, зробили це «небайдужі до екології люди».

Хто такий Юрченко?

Олександр Юрченко раніше очолював Київську міську організацію партії «УКРОП» у 211-му окрузі столиці (Голосіївський район Києва). До парламенту Юрченко потрапив, перейшовши до партії «Слуга Народу». Його, як і ще десяток депутатів, вважають людьми Ігоря Коломойського у Верховній Раді через попередній політичний і бізнесовий зв’язок з олігархом. У зв’язку з обвинуваченнями в корупції Юрченко написав заяву про вихід із президентської фракції «Слуга Народу».

Президент Володимир Зеленський уже пообіцяв, що Юрченко «обов’язково сяде».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *