• 1240 Park Avenue, NYC, USA 256323
  • Free Consult+ (007) 548 58 5400
  • Mon - Sat : 10:00AM - 7:00PM

Archive: 25.04.2021

В Одессе на Объездной дороге патрульные попытались остановить автомобиль BMW

https://youtu.be/0BgaVmJ2bjg

На Объездной дороге патрульные попытались остановить автомобиль BMW, который ехал с нарушениями ПДД. На требование инспекторов об остановке водитель не отреагировал и продолжил ехать в направлении поселка Котовского. Патрульные поехали за нарушителем. Он продолжал игнорировать требования остановиться и протаранил служебный Prius Автомобиль создавал аварийные ситуации и опасность для водителей и пешеходов. Полицейские были вынуждены стрелять в колесо BMW. Только после этого 30-летнего нарушителя задержали. 🍻 Он был пьян — Драгер показал 2,13 промилле

Туреччина оголосила в міжнародний розшук засновника криптовалютної біржі Thodex Фарука Фатих

image

Генпрокуратура Турции объявила в международный розыск основателя криптовалютной биржи Thodex Фарука Фатиха Озера. Он сбежал из страны, забрав $2 млрд средств инвесторов.

В среду, 21 апреля, администрация стамбульской биржи криптовалют опубликовала сообщение о временной приостановке торгов сроком на пять дней. Отмечалось, что причиной тому стала техническая проблема с транзакциями, якобы возникшая из-за совершившегося некоторое время назад «хакерского инцидента». Владельцы активов компании экстренно попытались вывести оттуда свои финансовые средства. При этом Озер не отвечал на звонки и письма клиентов и журналистов. Позже СМИ опубликовали его фото из аэропорта и сообщили, что он покинул родину и теперь находится в Тиране — столице Албании. 22 апреля биржа объявила, что ей не хватает финансового обеспечения для продолжения операций. В четверг Thodex опубликовала заявление Озера, в котором он пообещал вернуть деньги инвесторам и после этого вернуться в Турцию, чтобы ответить перед законом.

В пятницу турецкая полиция начала рейды в восьми различных городах, включая Стамбул, где они произвели обыск в штаб-квартире компании и изъяли компьютеры и цифровые материалы. Официальные лица также заморозили банковские счета Озера. Сам бизнесмен назвал выдвинутые против него обвинения «безосновательными» и сказал, что находится в Албании для рабочих встреч.

Прокуратура начала расследование 22 апреля, после того как в СМИ появились первые сообщения о бегстве бизнесмена. По делу были задержаны 62 подозреваемых, еще 16 разыскивают, сообщает Anadolu. По нескольким адресам, связанным с компанией, в частности в штаб-квартире Thodex, прошли обыски.Thodex внезапно остановила торги 21 апреля. 

Thodex — турецкая криптовалютная биржа, основанная в 2017 году. Количество активных пользователей площадки — 390 тысяч человек. По данным Coinmarketcap, объем торгов на криптобирже в последний день работы составил $583 млн.

НАБУ оголосило в розшук Ігоря Гладковського

ІГОР ГЛАДКОВСЬКИЙ. СКРІНШОТ ІЗ ВІДЕО

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук підозрюваного у справі “Оптимумспецдеталі” Ігоря Гладковського.

Про це в четвер, 22 квітня, інформує пресслужба НАБУ.

“Одного з восьми підозрюваних у справі “Оптимумспецдеталі” оголошено у розшук”, – йдеться у повідомленні.

Під повідомленням НАБУ опубліковано фотографію Ігоря Гладковського — сина колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського з написом: “НАБУ розшукує Гладковського Ігоря Олеговича”.

Таке рішення постановив детектив 21 квітня 2021 року. У відомстві вказують, що слідство має достатні підстави вважати, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

У НАБУ нагадали, що у грудні 2020 року йому відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акту до суду.

Рішенням суду його обмежили в ознайомленні з матеріалами до 15 квітня 2021 року, відтак він вже не мав можливості затягувати досудове розслідування.

Гладковського викликали до САП на 16 квітня та, у зв’язку з неявкою, повторно на 20 та 21 квітня для отримання копії обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування. Однак він тричі не з’явився.

За даними слідства, зусиллями підозрюваного у 2015-2017 рр. ТОВ “Оптимумспецдеталь” отримувало преференції під час укладення договорів та розрахунків з підприємствами “Укроборонпрому”.

За це особа мала вигоду, яка, за домовленостями, повинна була становити 50% від загальної суми незаконно отриманого прибутку учасників схеми. У такий спосіб лише за одним договором обвинувачений отримав 950 тис. грн неправомірної вигоди. Дії особи кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (“Зловживання впливом”).

25 лютого 2019 року команда журналістських розслідувань Bihus.Info представила сюжет, у якому стверджується, що Ігор Гладковський, син Олега Гладковського, разом із Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою у 2015-2016 роках через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам із системи “Укроборонпрому” деталі й комплектуючі контрабандою з Росії, а також деталі з українських військових частин за цінами, завищеними у два-чотири рази. За даними журналістів, обсяг розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Денис Бігус зазначив, що частиною їхнього розслідування стали матеріали, які на адресу редакції надіслав електронною поштою невідомий відправник. Цей файл зокрема включає листування фігурантів справи.

Автори розслідування стверджують, що до корупційних операцій причетні зокрема заступник секретаря РНБО Олег Гладковський (колишнє прізвище Свинарчук), який раніше був бізнес-партнером Петра Порошенка, екс-керівник “Укрспецекпорту” – голова держконцерну “Укроборонпром” Павло Букін, директори підприємств та інші посадові особи держконцерну.

У програмі також зазначено, що операції організовували через три основні фірми-прокладки, зокрема ТОВ “Оптимумспецдеталь”. Однією з прокладок нібито був завод “Кузня на Рибальському”, що належав на той момент Петру Порошенкові.

Ігор Гладковський заявив, що подасть до суду на авторів фільму. Він попросив тимчасово призупинити його повноваження на посаді, і за рішенням Порошенка Гладковський був тимчасово відсторонений.
Тодішній президент закликав антикорупційні органи неупереджено розслідувати факти опублікованих корупційних скандалів в оборонному секторі.

Водночас у підозрі, оголошеній Гладковському 18 жовтня 2019 року, не згадуються моменти з розслідування Бігуса.